Середа
19.06.2024
06:59
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Рибництво,література по рибоведенні,статті
Головна Реєстрація Вхід
»
Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук по сайту

Календар
«  Лютий 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829

Головна » 2012 » Лютий » 16 » Говорили про рибництво та водні екосистеми
Говорили про рибництво та водні екосистеми
00:50
Конференція проходила у рамках грантового проекту "Створення науково-освітнього комплексу з охорони та відтворення іхтіофауни Рівненської області”, фінансованої GEF.

Директором проекту є доктор сільськогосподарських наук, професор Мошинський Віктор Степанович. Пленарне засідання конференції відбулося у Інституті післядипломної освіти НУВГП, а секційні засідання — на базі ПрАТ "Рівненська РМС” (с. Берег Дубенського району). В роботі конференції взяли участь 57 дослідників з 7 наукових центрів України (Київ, Рівне, Одеса, Херсон, Луцьк, Житомир, Харків).

Виступили з доповідями 18 учасників. Серед них: д.вет.н., проф. Мандигра Микола Станіславович, НУВГП д.с-г.н, проф. Клименко Микола Олександрович, НУВГП д.с-г.н, проф. Мошинський Віктор Степанович, НУВГП к.б.н., с.н.с. Давидов Отто Миколайович, Інститут зоології Національної Академії наук України, д.е.н., проф. Грановська Людмила Миколаївна, Херсонський державний аграрний університет, к.с.-г.н., доц. Козій Михайло Степанович, Херсонський державний аграрний університет, д.е.н., проф. Голян Василь Анатолійович, Луцький Національний технічний університет, д.с.-г.н., проф. Лико Дарія Василівна, РДГУ, к.вет.н., доц. Воловик Галина Петрівна, НУВГП, к.с.-г.н., доц. Гроховська Юлія Романівна, НУВГП, к.с.-г.н., доц. Прищепа Алла Миколаївна, НУВГП, к.с.-г.н., доц. Ліхо Олена Антонівна,НУВГП, к.с.-г.н., доц. Статник Ігор Іванович, НУВГП, Мандзюк Віталій Васильович, Рівненська РМС, та інші.

У резолюції конференції «Шляхи збереження і відновлення рибництва та водних екосистем у Поліському регіоні» її учасники зазначили, що основоположним чинником збереження і відновлення рибництва та водних екосистем у регіоні є створення єдиної еколого-економічної системи підтримки галузі, а також створення регіонального науково-освітнього комплексу іхтіологічно-екологічного спрямування. Важливим етапом на цьому шляху є реалізація грантового проекту «Проект по створенню науково-освітнього комплексу з охорони та відтворення іхтіофауни Рівненської області», що реалізується нині ГО РЕЦ «Волинь» за підтримки ООН, ПМГ ГЕФ, Рівненської РМС, інших організацій та фізичних осіб.

Учасники конференції відзначили високий науковий рівень представлених доповідей та дискусії, а також належний рівень організації конференції.

Заслухавши і обговоривши доповіді, учасники конференції запропонували конкретні шляхи поліпшення екологічної та економічної ситуації у сфері використання природних та антропізованих водних екосистем для потреб рибництва, а саме:

1. Суттєво знизити основні біолого-екологічні ризики для біологічного різноманіття природних та штучних водних екосистем, а також для іхтіофауни регіону шляхом поліпшення паразитологічної та загальної екологічної ситуації у водоймах Поліського регіону.

2. Запровадити дослідження мікроструктури тканин риб, що дозволяє використати гістологічний критерій для вирішення низки фізіологічних запитань, оцінки стану довкілля у зв’язку з формуванням іхтіоценозів, якості риб, що вирощуються в індустріальних умовах.

3. Постійно контролювати стан водойм шляхом визначення вмісту біогенних елементів у воді, перманганатної окиснюваності, рН, інших показників шляхом створення регіонального блоку системи еколого-іхтіологічного моніторингу.

4. У процесі управління еколого-економічною системою регіону комплексно вирішувати питання щодо використання, охорони та відновлення природних ресурсів і екосистем. Основою для розробки регіональної програми розвитку та управління цим розвитком є аналіз сучасного стану еколого-економічної системи.

5. Для збереження аборигенної іхтіофауни окрім охорони водних екосистем і окремих видів необхідне створення нових заповідних акваторій на основі виявлення і паспортизації місць поширення рідкісних видів.

6. Для ефективного контролю іхтіологічної ситуації у регіоні скласти кадастр риб Рівненської області (доручити дану роботу РЕЦ «Волинь»).

7. Продовжити наукові дослідження з розробки біологічних методів боротьби зі смітною рибою. Було вирішено доручити оргкомітету конференції видання матеріалів конференції у формі збірника матеріалів конференції та тез доповідей, а також поширити результати конференції серед рибоводів та екологічної громадськості регіону.

Оргкомітет конференції висловлює подяку головному координатору програми малих грантів в Україні GEF п. Світлані Нігородовій і кординатору п. Олені Козак, Всеукраїнській громадській організації «Українське реєстрове козацтво», Національному університету водного господарства та природокористування і особисто директорові Інституту післядипломної освіти п. Зиновію Маланчуку, Головному управлінню екології та природних ресурсів у Рівненській області, Рівненській рибоводно-меліоративній станції і особисто п. Аркадію Ревенку, іншим приватним, державним та громадським організаціям, а також всім учасникам проекту і тим хто надав підтримку і взяв участь у роботі конференції

Голова оргкомітету д.с.-г. н., професор В.С. Мошинський
Переглядів: 1683 | Додав: Guerreros | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Архів записів

Друзі rubovodstvo

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рейтинг@Mail.ru

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz