Субота
04.05.2024
15:21
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Рибництво,література по рибоведенні,статті
Головна Реєстрація Вхід
Дневник »
Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук по сайту

Календар
«  Лютий 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829

Головна » 2012 » Лютий » 16 » Вирощування товстолобиків
Вирощування товстолобиків
00:44
Великі, швидкорослі риби, що досягають маси більше 50 кг. Для них характерна велика голова з низько посадженими очима. Між собою ці два види риб розрізняються деякими біологічними особливостями і зовнішніми ознаками. У строкатого товстолобика крупніше голова і більш високе тіло. Забарвлення спини коричнево-сіра, боки сріблясті з великими коричневими плямами. У білого товстолобика спина сірувато-зелена і сріблясті боки без плям. Строкатий товстолобик має довгі і часті зяброві тичинки, у білого тичинки зростаються між собою і утворюють своєрідну мережу, що дозволяє відціджувати більш дрібні водорості і зоопланктон.
Особливості харчування білого і строкатого товстолобиків визначаються будовою їх фільтраційного апарату, а також складом і розмірами кормових організмів, наявних у водоймі. Видова специфіка харчування проявляється у них вже при масі тіла 3-5 г, коли відмінності в будові фільтраційного апарату стають явними. У білого товстолобика відстань між тичинками з віком майже не міняється.
Харчується білий товстолобик переважно фітопланктоном і детритом, частка якого може перевищувати 90%. На харчування фітопланктоном він переходить при довжині тіла 3,5 см. Віддає перевагу діатомові й зелені водорості. При недоліку улюблених водоростей здатний споживати навіть синьо-зелені водорості, включаючи і Макроцистіс - водорість, яка обумовлює цвітіння води у водоймах. Штучними кормами він не харчується.

Строкатий товстолоб воліє зоопланктон і по цьому компоненту природної їжі складає конкуренцію Карпу, що слід враховувати при їх спільному вирощуванні. Він споживає також і розсипні штучні корми. Статева зрілість у обох видів цих риб настає в різному віці і залежить від кліматичних умов. На півдні Середньої Азії самки білого товстолобика дозрівають у віці трьох, строкатого - чотирьох років, у центральних районах країни - відповідно семи і восьми років. Товстолобики масою 7-10 кг дають до 1 млн ікринок. Ембріональний розвиток в природних умовах здійснюється під час дрейфу ікри в річковій воді. Діаметр незаплідненої ікринки 1-1,2 мм, після набрякання збільшується до 5 мм. Запліднена ікра пасивно зноситься вниз по тече-нію. Плавальний міхур заповнюється повітрям при температурі 20-23 ° С через 80-85 год після виклева. У цей період личинки переходять на змішане харчування і починають активно плавати. При сприятливому температурному режимі і хорошою кормовій базі товстолобики ростуть дуже швидко. У віці двох років строкатий товстолобик за літній сезон досягає маси 2 - 2,5 кг, білий - 1,5-2 кг. М'ясо товстолобиків жирне, ніжне і смачне. Його можна вживати в їжу в свіжому, солоному і копченому вигляді. Рибоводами отриманий гібрид білого і строкатого товстолобиків. Він відрізняється від батьків тим, що більш стійкий до низьких температур і займає проміжне положення за характером харчування: може харчуватися фітопланктоном і зоопланктоном. Це дуже важливо, тому що у водоймах час розвитку цих кормових організмів часто різна.
Переглядів: 2362 | Додав: Guerreros | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Архів записів

Друзі rubovodstvo

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рейтинг@Mail.ru

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz