Неділя
28.04.2024
08:19
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Рибництво,література по рибоведенні,статті
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Вхід на сайт

Категорії розділу
Статті по рибоведенні [6]
Транспортування живої риби [0]
Посадка живої риби в водойму [0]
Основи товарознавства( всім рекомендую) [3]
Вирощування риби в басейнах [1]
Вирощування риби в УЗВ [1]
Створення рибної ферми [1]
Харчування риби [1]
Ставки [1]

Пошук по сайту

Головна » Статті » Харчування риби

Кормлення риби
Харчування риб в умовах ставкового господарства

  За способом харчування промислові риби поділяються на хижих і мирних.Хижі переважно харчуються іншими рибами, мирні – ракоподібними, дрібними молюсками, комахами та їх личинками і частково їх рослинами. Включно рослиноїдних серед риб небагато.
  У хижих риб рот звичайно великий, зуби призначені для захоплення й розривання здобичі. У мирних риб рот має відносно невеликі розміри, зубів звичайно не має.
  У природних умовах риби харчуються їжею, що знаходиться в товщі води ( планктон ) та дні ( бентос ). І планктон і бентос складаються як з рослинних, так і з тваринних організмів, звичайно, дуже дрібних. Зокрема, у склад зоопланктону входять найдрібніші ракоподібні ( дафнії, поліфемуси...), коловратки. Фітопланктон складається з різних мікроскопічних водоростей. Зообентос включає в себе головним чином молюсків, личинок комах. Склад планктону і бентосу у водоймах залежить від характеру грунту, від проточності води, рослинності яка оточує водойми і нарешті від кліматичних умов даного регіону.
  Природний корм поставляє поставляє в організм риби найнеобхідніші поживні речовини. Тому в риборозплідних господарствах, не дивлячись на достатню кількість корму, риби повинні мати можливість самостійно добувати свою природну. Як правило, у ставкових господарствах спеціально вирощують дафній, черв`яків, а потім запускають їх у водойму, де утримується риба.
  Велику роль у харчуванні риби відіграє температура води. Річ у тому, що при зниженій температурі води апетит у одних риб погіршується, а інші – взагалі перестають харчуватися.
  Рибник повинен ретельно вивчити харчові переваги своїх риб, щоб не помилитися у визначенні раціону. Особливу увагу необхідно приділити такій проблемі, як можлива боротьба за корм. У всіх випадках сумісного вирощування риб рекомендується враховувати інтересинайбільш цінного в промисловому відношенні виду.
   

  Корми, що вносяься

  Це група кормів, які дають рибам з берега. Корми, що вносяться поділяються на живі та неживі. У свою чергу, неживі корми поділяються на рослинні та тваринні.
  Тваринні корми найбільш повноцінні й мають більш необхідних рибам поживних речовин. Окрім цього, риби їдять їх з найбільшим задаволенням. Рослинні корми дешевші, використовуються відходи рибництва, зернових та бобових культур, шрот, макуха, різні пасти, що виготовляються з водної або наземної рослинності. За останні роки набули популярності кормові суміші, які складаються з різних рослинних кормів; такі суміші можна успішно балансувати за мікроелементним, мінеральним, амінокислотним складом.
  Тваринні корми постачають в організм риб білки, вітаміни мінеральні речовини та ін. Кращі тваринні корми: різноманітні відходи харчової промисловості, лівер, яєчний порошок, рибний жир, кісткове, рибне борошно.
  Особливу увагу рибник повинен звертати на повноцінність штучних кормів. Кормові суміші повинні бути точно збалансовані за амінокислотами: незамінні амінокислоти, які організм риби не може синтезувати самостійно, повинні надходити в достатній кількості. Відсоткове відношення тваринних і рослинних кормів у складі суміші повинно визначатися за рядом показників: види й вік риб, умови утримання, кліматичні умови регіону(зони рибництва) іт.д.
  Велике значення у формуванні раціону промислових риб відіграють корми, багаті вітамінами: хорчові дріжді, здрібнена наземна і водна рослинність, відходи вітамінного виробництва.
  Асортимент комбінованих кормів, що випускається вітчизняною промисловістю, перевищує 20 найменувань, хоча вдеяких регіонах іноді важко відшукати потрібний комбікорм для риб. Сучасні рибники віддають первагу кормам імпортної промисловості, які, на жаль, надходять на наш ринок нестабільно.
   
  У якому вигляді рибі дають корм ?

  Спеціалізовані рибні корми випускаються в декількох формах. Раніше часто використовувались брикети, пасти й розсипні корми. Зараз більш популярні гранульовані ( для дорослих риб) і крупчасті ( для молоді) корми. Річ у тому, що сухі розсипні й пастоподібні корми, а також вологі мішанки до риб доходять у кількості не більше 50% від початкової. Використання брикетів дозволяє в значній мірі вирішити цю проблему: потрапляючи у воду, брикет повністю розчиняється лише через 2 години; за цей час риби встигають з`їсти не менше 70% корму. Однак лише використання гранульованих кормів дозволяє практично повнісю вирішити цю проблему. Прицьому ганульовані корми не повинні кришитися, а склад мучнистої фракції не повинен перевищувати 3%. Підвищені водостійкість мають гранульовані корми, що виготовлені методом волого пресування. Найбільш якісні гранули мають напилення найтоншої жирової плівки, що зменшує ступінь розчинення поживних речовин у воді.  


Категорія: Харчування риби | Додав: Guerreros (13.05.2009)
Переглядів: 4590 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі rubovodstvo

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рейтинг@Mail.ru

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz