Неділя
28.04.2024
06:52
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Рибництво,література по рибоведенні,статті
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Вхід на сайт

Категорії розділу
Статті по рибоведенні [6]
Транспортування живої риби [0]
Посадка живої риби в водойму [0]
Основи товарознавства( всім рекомендую) [3]
Вирощування риби в басейнах [1]
Вирощування риби в УЗВ [1]
Створення рибної ферми [1]
Харчування риби [1]
Ставки [1]

Пошук по сайту

Головна » Статті » Статті по рибоведенні

Ставкове рибальство.
Для зариблення присадибних ставків щорічно потрібно купувати рибопосадкового матеріал - мальків, годовіков або сеголеток, личинок. Кількість цього матеріалу від декількох десятків до тисячі штук, що залежить від кормової бази та умов водоймища, його площі. 
Перш ніж приступити до вирощування риби, необхідно знати, в яких умовах вона буде зростати, як придбати посадковий матеріал, маршрут його перевезення, правила транспортування. 
Кількість води, необхідний для транспортування риби, залежить від температури повітря, дальності перевезення, кількості кисню, розчиненого у воді, видів та віку риби. Найбільш сприятлива температура води для теплолюбних риб - влітку 10 - 12 ° С, навесні та восени - 5-6 ° С. Взимку можна перевозити всі види риб при температурі води 1-2 ° С. Воду для перевезення беруть з річки, озера чи ставка. Температура її повинна бути однаковою з тією, де перебувала риба і куди її випускають. Різниця не повинна перевищувати 1-2 ° С, у противному випадку температуру необхідно зрівняти і тільки після цього випускати рибу в ставок. Не можна брати воду з джерел, колодязів або водопроводу, так як вона бідна киснем. 
Транспортувати рибу найкраще в прохолодну погоду рано вранці або ввечері. При перевезенні днем треба запастися льодом (не менше 5 кг на 100 л води). 
Лід у бочку слід класти тільки загорнутим в мішковину або марлю. Зміну води проводити поступово: з транспортної тари випускати, одночасно додаючи свіжу. При різкій зміні температури води у риби порушується нормальне дихання і вона може загинути від температурного шоку. 

Зміст риби. Ставки та копані рекомендується заповнювати в кінці весняного водопілля, коли вода багата біогенних елементів, необхідних для розвитку кормової бази. Бажано заливати водойми в період найбільшого вильоту комарів, щоб було якомога більше їх личинок. 
Перш заливають канави і поглиблення (вода повинна поступово просочити в грунт), що сприяє збільшенню нітратного азоту в грунті у 2-3 рази. Посилюється процес аеробного розкладання органічних речовин. При швидкому заповненні сполуки азоту, фосфору, калію і кальцію проникають у глибокі шари грунту і стають недоступними для фітопланктону. Перед зариблення знищують зарості рослинності, ставок ізвесткуют з розрахунку 3-20 ц вапна на 1 га до заповнення водою або по воді. На проточних ставках на водостоки встановлюють сороуловітелі з дрібної сітки, а на скиданні - загороджувальні грати для запобігання догляду риби з ставу. 
Вибір видів риб для вирощування залежить від багатьох факторів. Зазвичай розводять кілька видів, які не є конкурентами в харчуванні. Важливо, щоб кожен вид доповнював один одного, більш повноцінно харчувався, що підвищило б вихід рибопродуктівності ставу. Ефективно поєднання коропа і сазан, срібного карася і ліня. У заростає водоймах можна вирощувати додатково білого амура. 
Якщо в ставках є сорная риба (верховодка, плітка, окунь, пескарь), подсаживают щуку. 
Розрахунок зариблення здійснюється за спеціальною формулою: 
Г х П х 100 
А = ----------------- 
(В - в) р 
де: 
А - кількість посадки риби у ставок, шт.; 
Г - площа водоймища, га; 
П - природна рибопродуктівность, кг / га; 
В - планована маса риби восени, кг / шт.; 
в - маса посадкового матеріалу, кг / шт; 
р - вихід риби восени, у% від посадки. 
В одному ставку можна вирощувати мальків і товарну рибу у співвідношенні 3:1. На природну кормову базу водойми, яка залежить від багатьох факторів (якості води, грунтів, наявності біогенних матеріалів, органічних речовин, температури води), в ставок можна посадити на 1 га 1,5-3,0 тис. мальків і 500-800 годовіков . 
У ряді водойм з несприятливим кисневим режимом виправдовує себе посадка срібного карася (60-80%). 
Зариблення ставків годовікамі слід проводити в квітні, а малька в червні-липні. При цьому потрібно пам'ятати, що при спільному вирощуванні риб різних вікових груп у них проявляється канібалізм, тому до годовікам краще підсаджувати подрощенних мальків. Якщо в ставках є сорная риба (верховодка, окунь, плотва, пескарь), то подсаживают хижих риб, проте вони повинні бути за розміром менше першим. 
При розведенні коропа, карася, ліня в ставок саджають кілька гнізд виробників. Для кращого ікрометанія влаштовують штучні нерестіліща з гілок сосни, ялини, ялівцю. 
Приріст риби щомісячно дізнаються при проведенні контрольного лову, використовуючи для цих цілей невеликі бредни або вудку. 
В якості підживлення використовують залишки хліба, крихти, різні каші, Макуха, зерно пшениці, ячменю, горох, кукурудзу, комбікорм. В середньому на 1 кг приросту потрібно витрачати не менше 5-6 кг кормів. 
В теплий період літа годувати не менше 3 разів на добу. Корм кладуть на годівниці, які влаштовують у місцях з сприятливим кисневим режимом на глибині 0,6-0,8 м. Для поліпшення якості води рекомендується періодично протягом літа вносити по воді вапно з розрахунку 100-150 кг / га, рівномірно розподіляючи її по всем участкам ставу. З органічних добрив в мілководні ділянки рекомендується вносити в весняний і ранньо-літній періоди перегной з розрахунку 1 т / га, провяленную рослинність до 3 т / га, пташиний послід 5 ц / га.

Категорія: Статті по рибоведенні | Додав: Guerreros (30.04.2009)
Переглядів: 8935 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 4.3/13 |
Всього коментарів: 1
1 pgyznrztg  
0
q
q
q

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі rubovodstvo

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рейтинг@Mail.ru

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz